Mam na imię Agnieszka. Prywatnie jestem żoną jednego męża i mamą dwójki nastolatków. 

Moja pasja koralikowa przejawiała się już w dzieciństwie, bo kiedy chciałam mieć coś wyjątkowego, to ozdabiałam koralikami swetry, czapki, czy nawet torebki. Potem na wiele lat ucichła po to, by wypłynąć już na szerokie wody, kiedy rodziły się moje dzieci i spędzałam dużo więcej czasu w domu i w odosobnieniu. Moja energia twórcza bardzo potrzebowała uwolnienia, więc zainwestowałam ją w koraliki. Kiedy wróciłam do pracy postanowiłam, że poszukam innych kobiet, które tworzą biżuterię, po to by inspirować i wspierać się nawzajem. Swoją wiedzę zdobywałam w sieci i widziałam, że była nieuporządkowana i chaotyczna. Dopiero kiedy poznałam swoją guru koralikową- Joannę, która pomogła mi uporządkować wiedzę i pozwoliła zobaczyć jakimi prawami rządzi się ta dziedzina sztuki, to pomyślałam, że warto wesprzeć również inne kobiety, które podobnie jak ja, poznają różne techniki na własną rękę, często nie rozumiejąc o co w nich tak naprawdę chodzi. Tak zrodził się pomysł warsztatów koralikowych. Bardzo celowo te zajęcia nazwałam warsztatami, a nie klubem rękodzielniczek, bo od samego początku dawały konkretną, rzetelną wiedzę na temat ręcznego tworzenia biżuterii. Warsztaty te prowadziłam przez wiele lat. Początkowo z Joanną, a potem już samodzielnie. Miałam okazję pracować ze wspaniałymi kobietami, na które patrzyłam i widziałam jak cudownie się rozwijają i otwierają na nową pasję. One zmieniały się nie tylko w swoich umiejętnościach, ale rozkwitały jako kobiety. Z dumą nosiły własną biżuterię wiedząc, że same ją stworzyły! Widziałam jak rosła ich siła w poczuciu, że są wyjątkowe. Bo kobieta kiedy czuje się piękna, to czuje się silna :) A i ja podczas tej pracy bardzo wiele nauczyłam się zarówno o ściegach koralikowych, jak i o pracy z ludźmi, zwłaszcza z kobietami (mężczyźni do nas tylko zaglądali ;)). 


Kiedy nastąpiły zawirowania zawodowe, wówczas postanowiłam rzucić się na głębokie wody i całkowicie pójść za swoją pasją do tworzenia biżuterii. Stworzyłam więc własne miejsce, które nazwałam STUDIO KORALIKA "AGNELIA" (Agnelia oznacza- ta co lata wysoko). Studio jeszcze nie ma swojej stałej siedziby (choć marzę o tym by ją miało), jednak tymczasowo działam w siedzibie łódzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości Start'up- al. Kościuszki 101. 

Dzisiaj wiem, że aby nauczyć się tworzyć biżuterię, owszem, czasem wystarczy uważne śledzenie i poszukiwania w necie oraz metody prób i błędów. Jednak, jak wyżej wspomniałam, o wiele łatwiej, sprawniej, a przede wszystkim przyjemniej jest pracować w gronie innych kobiet oraz pod czyimś "okiem". Zawsze można zapytać, poprosić o pokazanie jeszcze raz, zawsze dostanie się wsparcie i motywację, zwłaszcza kiedy dopada zniechęcenie. Nie bez znaczenia jest wyznaczenie sobie konkretnego czasu, z nastawieniem- dzisiaj robię to i to i nie przerywa mi mąż, dziecko, czy wnuczek ;) a takie warunki zapewniam na zajęciach. Nie bez znaczenia są też walory społeczne i terapeutyczne, bo bardzo często od swoich Pań słyszałam stwierdzenie, że na zajęcia przychodzą jak na terapię :) ​

Zatem zapraszam do mojego miejsca na ziemi każdą z Was, która nie boi się drobnych koralików, a chciałaby nauczyć się tworzyć biżuterię. A jeśli już naprawdę nie macie odwagi do podjęcia samodzielnej próby, to zapraszam do obejrzenia tego co powstaje na naszych zajęciach (jest możliwość zakupu) i oczywiście nie tylko na zajęciach. Na stronie umieszczam galerię prac, jest to jednak galeria poglądowa, a nie typowy sklep, zatem nie wszystkie prace są dostępne. Najlepiej skontaktować się ze mną mailowo pod adresem: sk.agnelia@gmail.com a jak już będzie można stacjonarnie, to na spotkanie w moim miejscu na ziemi :)
Szukaj